Sıkça Sorulan Sorular

Site Yönetimi ile ilgili merak ettikleriniz.

Mesken İşlemleri tıklandığında Borç ödeme- güncelleme ve silme ekranından değiştirebilirsiniz.

Program tanımları tıklandığında "Site Bilgileri" ekranından mesken güncelleme alanı kapalı konuma getirilmelidir.

Mesken kartından “Çıkan Kiracılar” bölümündeki “Eski Kiracıları Ekle” butonu ile çıkan kiracıları ekleyebilirsiniz.

Apartman ya da sitenin iş yaptırdığı firmaların bilgileri, borç ve ödeme hareketlerinin takip edildiği bölümdür.

Bizimle iletişime geçerek gerekli evraklar gönderiniz. Evraklar sizden alındıktan sonra Turkcell’e gönderilecek Turkcell’den şifreler geldikten sonra kontör yüklenerek SMS kullanımına başlayabilirsiniz.

E-posta gönderimi için Gmail ve kurumsal e-posta adreslerinizden e-posta gönderebilirsiniz. E-posta ayarlarından kullanıcı adı, şifre, e-posta adres, gönderen adı, SMTP adresi, Port alanları tanımlandıktan sonra e-posta göndermeye başlayabilirsiniz.

Mesken işlemleri menüsünden mesken listesi ekranından tanımladığınız daireleri çift tıklayarak yahut düzenle butonuna tıklayarak mesken kartı düzenleme ekranına gelebilirsiniz. Grup kodu, isim ve soyisim olarak hızlıca ev sahibi ve kiracıları tanımlamak istiyorsanız mesken işlemleri menüsünde Toplu Mesken Girişi ekranını kullanabilirsiniz.

Program tanımlarındaki ilk kurulum işlemleri, mesken tanımlama ekranından yapılabileceği gibi Program tanımlarından Mesken tanımlama ekranını kullanarak tek tek ya da toplu olarak tanımlayabilirsiniz.

Mesken kartlarında istenilen zamanda tüm alanlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Program tanımları menüsünden Ödeme Tipi Tanımları ekranından Yeni Ödeme Tipi Ekle butonu kullanılarak ödeme türlerinizi tanımlayabilirsiniz.

Ev sahibi ya da kiracının borçlarına karşılık ödemesini toplu olarak yaptı ise bu ödemenin girişini tek tek ödeme tipi seçmek yerine mesken kartındaki borç ödeme bilgilerinden ödeme dağılımı butonunu kullanarak yapılırsa tahsil edilen tutar öncelik sırasına ve borç durumuna göre dağıtılacaktır.

Üyeliğimi Uzat butonu tıklandığında üyelik sürenizi kredi kartı ile ödeme yaparak uzatabilir ya da mesken sayısını arttırabilirsiniz.

Öncelik sıralaması yapıldığında mesken tahsilat ekranlarında dağılım yolu ile tahsilat yapılırsa tahsil edilen tutar öncelik sırasına ve borç durumuna göre dağıtılacaktır.

Program tanımları menüsünden devir bilgileri girişinden “Kasa Devir Ekle” ve “Banka Devir Ekle” butonlarını kullanarak girişlerinizi yapabilirsiniz.

Program tanımları menüsünden gecikme cezası ayarlarına girip, gecikme cezası türünü aylık, günlük yada bakiyeli olarak değiştirebilirsiniz. Ay ortasında gecikme cezası değişikliği yapılmaz. Değişiklik için genel kurul kararı gerekmektedir.

Defter işlemlerinde Gider Defterine girip, “Gider Ekle” butonunu kullanarak giderlerinizi ekleyebilirsiniz. Defter işlemlerinden Gelir Defterine girip, “Gelir Ekle” butonunu kullanarak gelirlerinizi ekleyebilirsiniz. İstediğiniz tarihler arasında gelir ve giderlerinizin çıktılarını alarak İşletme Defterine yapıştırabilirsiniz.

Program tanımları menüsünden, hesap kodu tanımlarına girip, üst hesap kodunu tanımlayıp daha sonra isterseniz bu hesaba alt hesaplarda tanımlayabilirsiniz. Ana hesab koduna hareket kaydettiyseniz alt hesap açmamalısınız. Hiçbir gelir ve gider kaydı yapılmadan lat hesaplarınızı açınız.

Programa giriş yaparken kullanıcı adı ve şifreyi girdiğiniz ekranın sol altında “Şifremi Unuttum” butonuna tıkladığınızda sistemde kayıtlı e-posta adresinize kullanıcı adınız ve şifreniz gönderilecektir.

Apartman ve siteniz hakkında detaylı bilgilere karar defterinde yöneticinin değişikliğine dair kararı onaylanmış bir şekilde firmamıza ulaştırmanız veya 312 4325322 nolu faksa göndermeniz durumunda yönetici olduğunuzu ispatlarsanız yeni şifre tanımlanabilir.

Apartmanında aylık %5 gecikme cezası uygulanmaktadır. Opsiyon gün sıfırdır. A kiracısı, Ocak 2021, Şubat 2021 ve Mart 2021 aylarındaki 100,00 TL lik aidat borcunu ödememiştir. A kiracısı 15 Nisan 2021 tarihinde gelerek borcunu ödemek istemektedir. Gecikme cezası ile birlikte toplam borcu ne kadardır? Ocak ayı için geçen süre 3 ay, Şubat ayı için geçen süre 2 ay, Mart ayı için geçen süre 1 ay dır.

Vade Tarihi Ödeme Türü Borç Tutarı Aylık Ceza Oranı Gecikme Tutarı Toplam Bakiye
31.01.2021 Ocak Aidat 100,00 5 15,00 115,00 115,00
28.02.2021 Şubat Aidat 100,00 5 10,00 110,00 225,00
31.03.2021 Mart Aidat 100,00 5 5,00 105,00 330,00

Bakiyeli Gecikme Cezası : Ödenmeyen Ana Para Toplamı x Aylık Ceza Oranı / 100 Örnek; Yüksel Apartmanında aylık %5 gecikme cezası uygulanmaktadır. Opsiyon gün sıfırdır. A kiracısı, Ocak 2021, Şubat 2021 ve Mart 2021 aylarındaki 30,00 TL lik aidat borcunu ödememiştir. A kiracısı 15 Nisan 2021 tarihinde gelerek borcunu ödemek istemektedir. Gecikme cezası ile birlikte toplam borcu ne kadardır? Ocak ayı için ödenmeyen ana para toplamı 30 TL, Şubat ayı için ödenmeyen ana para toplamı 60 TL, Mart ayı için ödenmeyen ana para toplamı 90 TL dir.

Vade Tarihi Ödeme Türü Borç Tutarı Aylık Ceza Oranı Gecikme Tutarı Toplam Bakiye
1 31.01.2021 Ocak Aidat 30,00 5 1,50 31,50 31,50
2 28.02.2021 Şubat Aidat 30,00 5 3,00 33,00 64,50
3 31.03.2021 Mart Aidat 30,00 5 4,50 34,50 99,00

Günlük Gecikme Cezası : (((Ana Para x Aylık Gecikme Oranı ) / (30 x 100)) x Geçen Gün Sayısı)Örnek ; Yüksel Apartmanında aylık %5 gecikme cezası uygulanmaktadır. Opsiyon gün sıfırdır. A kiracısı, Ocak 2021, Şubat 2021 ve Mart 2021 aylarındaki 30,00 TL’lik aidat borcunu ödememiştir. A kiracısı 15 Nisan 2021 tarihinde gelerek borcunu ödemek istemektedir. Gecikme cezası ile birlikte toplam borcu ne kadardır? Ocak ayı için geçen süre 75 gündür, Şubat ayı için geçen süre 46 gündür, Mart ayı için geçen süre ise 15 gündür.

Vade Tarihi Ödeme Türü Borç Tutarı Aylık Ceza Oranı Gecikme Tutarı Toplam Bakiye
31.01.2021 Ocak Aidat 30,00 5 3,75 33,75 33,75
28.02.2021 Şubat Aidat 30,00 5 2,30 32,30 66,05
31.03.2021 Mart Aidat 30,00 5 0,75 30,75 96,80

Program tanımlarından elektrik ve su birim fiyatlarınızı sıfırlayınız, daha sonra toplu sayaç işlemleri bölümünden okunan değere en son sayaç değerinizi girerek kaydedebilirsiniz.

Mesken işlemleri bölümünden toplu borç işlemlerini seçerek “Devir Borç Girişi” seçeneğini işaretleyip, alacak bakiyesi olan meskenlerin tutarlarını “-“ tutar olarak girebilirsiniz. Örneğin; -250 gibi.

Mesken İşlemleri menüsünden Toplu Ödeme İşlemleri ekranından ödenen tutarı tüm kat maliklerine kopyalayarak ödeme girişini yapabilirsiniz.

Avukat tanımlarından sitenin çalıştığı avukatlar tanımlanır. Mesken listesindeki avukata verilmek istenen dairenin borç ödeme listesinde hangi borcu icraya verilmesi isteniyorsa İcra işlemleri tıklanarak avukat seçimi yapılır. Avukata verildiği tarihten itibaren program faiz işletmeyi durdurur.

Site yönetimi olarak X bankasıyla anlaşma yapıldığında, bankanın altyapısı sisteme aktarımına uygunsa anlaşma yapıldıktan sonra entegrasyonu yapılır.

Çalıştığınız siteler konusunda Şeffaf Yönetime bilgi verildiğinde onaylandıktan sonra firma seçim ekranı karşınıza gelir. Hangi sitede çalışmak istiyorsanız ilgili siteye seçerek devam edebilirsiniz.

Program tanımları altında personel bilgileri bölümünden personel programı da satın alındığında personel, bordro işlemlerini Şeffaf Yönetimden yapabilirsiniz.

Program ana sayfasında sol taraftaki istatistikler bölümünden görebilirsiniz.

Duyurular kısmına eklediğiniz güncel duyuruları anlık olarak mesken sahipleri de mesken girişi tarafından takip edebilirler.

Yapılacak iş planını takip etme tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etme imkânı sağlar.

Şeffaf yönetim tarafından gönderilen mesajları gelen mesajlar kısmından görebilirsiniz.

Karar defteri kayıtlarınızı programa girebilir, raporlarını alıp notere onaylatabilirsiniz.

www.seffafyonetim.com'dan mesken girişini kullanarak yöneticilerin kendilerine verdiği kullanıcı adı ve şifresi ile girip kendi bilgilerini takip edebilirler.

Duyurular bölümünden tekliflerinizi veya alınan kararlarınızı duyurunuza dosya olarak ekleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ilgili dosyanın 1 MB’ı geçememesi gerekiyor.

Sanal pos uygulamamızı aktif ettirmeniz durumunda kat malikleri borçlarını kredi kartı ile ödeyebilirler.

Kat malikinin yaptığı kredi kartı ödemeleri ertesi iş günü banka hesabınıza aktarılır.

Sanal Pos uygulamasının açılmasının yönetime herhangi bir maliyeti yoktur. Aylık, çekim başına ücret, yıllık ücret veya komisyon yönetim hiçbir şey ödemez.

Banka raporlarınızdan, banka hareket listesi alırken açıklamasına INT yazarak rapor alırsanız açıklaması INT olanlar kredi kartı ile ödeme yapmış demektir.